Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Turnaj o peníze

A A A

Dobrý den,

před nedávnem jsem se Vás ptal jestli by náš nápad - turnaj kde každý dá vklad 100kč a nejlepší hráči si rozeberou peníze v banku - byl v souladu s pravidly o amatérském statusu.

Váš názor byl, že ne a když jsem celou věc přeformuloval, že by se jednalo o sázku za účelem zatraktivnění hry, tak jste mi doporučil ať napíšu někomu z členů komise o amatérském statusu. To jsem udělal ještě ten den, bohužel mi zatím nikdo neodpověděl.

Mezitím jsem si však všiml, že náš nápad zřejmě donesl k vedení klubu na jehož půdě nejvíce hrajeme - Hluboká, a z našeho nápadu si udělali pravidelný středeční turnaj o peníze, s názvem Ruleta Golf Open.

Zde je odkaz na cgf:
http://cgf.cz/TournamentDetail.aspx?IDTournament=317562629

Přijde mi, že teď už to je něco úplně jiného... Jedna věc je mít partu kamarádů, která se společně schází na golfu a sází o peníze a druhá věc je mít na cgf turnaj v jehož popisu je:

Hrajte turnaj, na kterém vyděláte!!! Turnaj o vložené finance!!! 1. místo 60% vkladů, 2. místo 30% vkladů, 3. místo 10% vkladů

Co vy na to?
Děkuji z odpověď,
Daniel

Odpověď na dotazDanieli dobrý večer

Přeposílám celý dotaz Komisi pro amatérský status. Je možné, že v souvislosti s nadcházející konferencí České golfové federace se členové komise potřebovali věnovat prioritním potřebám. Protože existuje společenství velmi uznávaných osobností, které rozhoduje o těchto otázkách, necítím se být víc kompetentní, než je právě Komise pro amatérský status. Prosím o trpělivost, po tomto víkendu se mezi jejími členy určitě najde prostor pro posouzení.

Věřím, že mi rozumíte. Díky.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019