Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Ponekud zvlastni rada - tak tedy...

A A A

Pane Jon, jsem z Prahy a momentalne bydlim v Kanade. Co mam udelat, abych mohl hrat v Cechach pri kratke navsteve? U nas je vse jinak, verejna hriste jsou pristupna vsem. Hraji zhruba 2-3x tydne v sezone, HCP 15,59 (podle americkeho vypoctu). Diky moc za odpoved.
Martin

Odpověď na dotazMartine dobrý večer (tady v ČR ;o)

Omlouvám se moc za zdržení - mám za sebou báječné kurzy maršálů a recepčních. Jestliže jste držitelem Hcp, pak v ČR můžete hrát na jakémkoliv hřišti. To, že s hřišti je spojen nějaký klub ještě neznamená, že jsou z hlediska možnosti hry na nich považována za privátní. Sice existuje v ČR hřiště, na kterém si prostě nezahrajete - Casa Serena - ryze privátní hřiště s velice omezenou možností vstupu (hraje se zde European Senior Tour, jeden či dva komerční korporátní turnaje na pozvání a pak už pouze hosté majitele), ale ta ostatní nemají problém ani restrikci. Snad jenom pro jistotu (byť pevně doufám, že nebude potřeba) - jakýkoliv doklad o Vašem handicapu by se možná hodil. Ale osobně doufám, že nebude potřeba. Ani po mně nikdo nikdy v zahraničí nechtěl žádný certifikát potvrzující aktuální výši mého handicapu.

Přeji Vám, ať si na českých hřištích hru užijete a jsem rád, že jsme mohli Vaši žádost o radu prohnat Poradnou. Třeba pomůže i dalším krajanům, kteří v zahraničí hrají golf pravidelně a do ČR se teprve chystají. Hezkou hru!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019