Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Dropovanie na dlzku palic

A A A

Dobry den,

naspat k otazkam na pravidla. Je mozne dropovat nasledovnym sposobom?

Rozhodnem sa, ze lopta je nehratelna a idem dropovat na dve dlzky palice. V ruke mam wedgku, ktorou idem hrat. V bagu, ktory je daleko, mam aj driver a nechce sa mi pre neho ist, nechcem zdrzovat. Wedgkou odmeriam dve dlzky palice a kedze viem, ze driver je o dost dlhsi (x2), tak kludne dropnem loptu nejakych 20cm za miesto, ktore som odmeral wedgkou. Som si na 110% isty, ze ak by som pouzil driver, tak by som mohol dropovat aj dalej.

Musim vobec merat nieco palicou, ak povedzme mi pri nehratelnej lopte staci dropovat 1 meter od pozicie lopty, pricom viem, ze 2x driver = min 2,2? (viem, spravne je pouzit ten driver, zapichnut teecko...atd...ale to sa mi zda nepotrebne, ked mi staci polovica limitu; trestne sa mi zda, len ako to dropnem dalej ako mozem a zahram)

Dakujem,
P.

Odpověď na dotazDobrý den Peťo (tedy, pokud jsem se trefil...)

Když už se bavíme v rámci dropování míče o urychlení této procedury, pak radši využívejme postup popsaný va Vaší otázce v odstavci druhém. Protože když už máte v ruce wedge, budete muset s touto wedgí měřit i ve chvíli, kdy se míč odkutálí. To je popsáno v Rozhodnutí 20/1, tak si ho pojďme projít, abychom v tom měli větší jasno;
?:Hráč využívající úlevu podle relevantního Pravidla použije k měření driver. Spustí míč správně a ten se zakutálí do vzdálenosti menší, než jsou dvě délky použitého driveru, ale vzdálenost je zároveň větší, než jsou dvě délky putteru.
Podle Pravidla 20-2c míč musí být opakovaně spuštěn, jestliže se míč zakutálí dále než je délka dvou holí. jestliže se míč zakutálí do špatné polohy, může hráč měřit putterem a následně redropovat v souladu s Pravidlem 20-2c a vyhnout se tak hře ze špatné polohy?

O:Ne. Hráč musí nadále používat hůl, kterou si zvolil pro měření, a to pro veškerá měření související s danou situací.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019