Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Amatérský status potřetí

A A A

Dobrý den,
nejprve bych chtěl odpovědět na váš dotaz, a tedy, že jsem nebyl autorem onoho odstavce "Ad Amatérský status" reagujícího na můj dotaz. Mě přijde automatické se podepsat minimálně křestním jménem...

Bohužel jsem trochu nepochopil vaši odpověď; systém toho našeho "turnaje" předpokládá, že každý hráč sází během jediného turnaje i během dlouhodobé soutěže, jen a pouze na sebe a že nikdo, kdo nehraje, nemá možnost sázet. Dále jsme také předem ustanovili pravidla, podle kterých se o výhru dělí nejlepší 3 až 5 hráčů.
Takže se domnívám, že rozdělení peněz nejlepší hráče je, abych použil vaši terminologii, obhajitelné.

Jen si tedy stále nejsem jist jestli to podle vašeho názoru je, nebo není v souladu s pravidly...

Děkuji za odpověď,
Daniel

Odpověď na dotazDanieli dobrý den

To s podpisem jsem, upřímně řečeno, čekal. Takže pokud se Vás moje zmínka o gentelmanství nějak nepříjemně dotkla, omlouvám se.

K vašemu dnešnímu příspěvku se tedy vyjádřím ještě čitelněji. Jsem přesvědčen, že by tento postup před Komisí pro amatérský status neprošel. Ale navrhnu Vám jedno čisté řešení. Protože si Poradnu čtou pravidleně i lidé z různých technický komisí ČGF, například předseda Komise rozhodčích Dalibor Procházka, stal se Váš dotaz tak jako tak součástí "veřejného dění". Nesmírně si vážím Vaší snahy dodržovat Pravidla (aspoň tak vnímám důvod Vašeho dotazu) a proto Vám pro jasnou a lepší konzultaci doporučuji kontaktovat někoho z Komise pro amatérský status České golfové federace. Kontakty jsou k dispozici na stránkách ČGF a to na adrese http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDMenu=39122985&IDArticle=33053758 a také je máte na přiloženém screenu.

Díky za dotaz!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019