Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

*2019 Turnaj ČGF - časový limit pro hru

A A A

Dobrý den,

jak je to s dodržením časového limitu, který hráči na turnaji ČGF dostávají spolu s PIN pozicemi na startu kola?
Byl jsem svědkem situace, kdy při Regionální tour mládeže 8.5. ve Staré Boleslavi došlo k následující situaci.
Před odpalem na 9. jamce byl flajt upozorněn, že nejde v limitu a musí zrychlit. Toto varování bylo vysloveno člověkem, který seděl v bugině označené jako Marshall - žádného označení \"official rules\" jsem si nevšiml. Nicméně flajt šel dle daného časového rozpisu. Tato námitka byla vznesena, odpovědí bylo \"mají díru jedné jamky\". To že, předešlý flajt měl o jednoho hráče méně, než \"měřený\" flajt bylo označeno za nepodstatné. Jen dodám, že tento flajt nikoho nebrzdil, neb měl \"náskok\" jedné jamky před dalším flajtem.

1)KDO může při oficiálním turnaji ČGF \"brát hráče na stopky\" a neměl by takový člověk být výrazně označen?
2) je \"díra jedné jamky\" relevantní pro výtku tempa hry i když jde flajt dle časového rozpisu?

Děkuji Mirek

Odpověď na dotaz

*2019


A dobrý den ještě jednou...

Nevím, zda byl člověk na bugyně s nápisem Marshall oficiálním rozhodčím nebo členem Soutěžního výboru. Pokud ne, pak to byl "divák" a jeho požadavek byl irelevantní. Výrazně označen... Ani na Ladies European Tour nemáme žádné výrazné označení. Ale na hřišti se do kontroly turnaje pletou jen ti pověření. To má pod kontrolou turnajový ředitel nebo hlavní rozhodčí.
No... Tohle je zrovna věc diskuze. Kterou třeba vedu s ČGF i já. Ladies European Tour připouští možnost, že tempo hry bylo nastaveno "měkce" nebo třeba i přímo špatně. A proto pokud na LET je nějaký flight pozadu o více, než byl startovní interval, je mimo pozici a je monitorován nebo rovnou měřen. Ovšem ČGF nemá tuto politiku nastavenou stejně, a tak skupina, která je "v čase", nemůže být měřena i když ztrácí víc než je startovní interval.

Nemáte za co děkovat, já děkuji za dotaz.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019