Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

*2019 Přemarkování

A A A

Dobrý den pane Jone, děkuji Vám za poradnu, je super.
Můj dotaz je o pravidlu 9.7b, kde čtu "Jestliže předtím, než je Tvůj míč vrácen, zvedneš svoje markovátko nebo s ním pohneš, obdržíš jednu trestnou ránu".
Prosím Vás, znamená to, že přesunutí markovátka, když někomu překáží v patu, je trestné? Jestliže ne, podle kterého pravidla?

Děkuji a pozdravuji,
Ivo

Odpověď na dotaz

*2019
Dobrý den. Omlouvám se za prodlevu

Posunutí markovátka, které překáží nebo napomáhá ve hře řeší Pravidlo 15.3c:
15.3c Markovátko napomáhá nebo překáží ve hře Jestliže markovátko napomáhá nebo překáží ve hře, může hráč:
• Posunout markovátko z cesty, jestliže je to jeho markovátko, nebo
• Jestliže jde o markovátko jiného hráče, požadovat, aby tento hráč své markovátko posunul z cesty, a to ze stejného důvodu, jako kdyby požadoval zvednutí míče podle Pravidla 15.3a a 15.3b.
Markovátko musí být posunuto z cesty na nové místo, které se naměří od původního místa, například o jednu nebo dvě délky hlavy hole.
Následně musí být zvednutý míč vrácen na původní místo (viz Pravidlo 14.2), nebo musí být markovátko vráceno tak, aby označovalo původní místo.

Díky za dotaz Ivo a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019