Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

*2019 Vymezení oblasti nejdelší holí

A A A

Dobrý den Michaeli,

podle pravidel 2019 se za nejdelší hůl pro vymezení úlevy považuje driver. Musím použít vždy pro vymezení oblasti úlevy svou nejdelší hůl v bagu (kromě patru), nebo můžu tuto oblast vymezit třeba železem (i když to není moje nejdelší hůl ve hře) mám li jej v ruce? Vím že si tak zmenším prostor pro spuštění ale jsou případy kdy to nevadí.

Řešili jsme to nad pravidly a neshodli jsme se na výkladu.
Děkuji za upřesnění a zdravím Vás.

Petr Horáček

Odpověď na dotaz

*2019
Dobrý den Petře. Omlouvám se za prodlevu

Můžete klidně použít hůl, kterou máte právě v ruce. Co je absolutně životně důležité následně po dropu je fakt, že pokud se míč vykutálí z výseče vyměřené třeba wedžkou, je třeba přeměřit všechno nejdelší holí z bagu (vyjma putteru) a zjistit, jestli je míč ve hřee nebo ne. Bez ohledu na hůl, kterou jste k faktickému měření použil, je vaše výseč rovna jedné, nebo dvěma délkám nejdelší hole. Takže ve skutečnosti míč, který se vykutálel z výseče měřené wedžkou, může být v pohodě uvnitř výseče měřené ve stejném místě driverem a tudíž je ve hře a musíte ho hrát jak leží.

Díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019