Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

*2019 Puttovaní míče v samovolném pohybu

A A A

Dobrý den, stalo se mi, že při puttování v průběhu nápřahu putterem se začal míček samovolně pohybovat ( puttoval jsem hodně do kopce ). Bohužel jsem již neodokázal zastavit nápřah a tím pádem zaputtoval míček, který byl v pohybu. Všichni ve flightu jsme se shodli, že míček se rozpohyboval samovolně v době kdy jsem byl s putterem na konci nápřahu. Ale již jsem nedokázal zareagovat a zastavit putter. Nicméně jsme nevědeli jak vyřešit situaci, zda platí putt nebo opakovat ránu ( to by byla pro mě výhoda takže to nepředpokládám ). Trestnou ránu předpokládám bych také obdržet neměl. Děkuji za odpoveď. Luděk

Odpověď na dotaz

*2019
Dobrý den. Omlouvám se za prodlevu

Podle Pravidla 9.1b jste velice správně neopakovali ránu. Pokračujete z místa, kde se míč po ráně zastavil.
Pokud jste nezapříčinil to, že se míč pohnul (což taky uvádíte), pak je celá situace beztrestná, přesně jak píšete na závěr, protože nedošlo k porušení Pravidla 9.4b.

Díky za dotaz Luďku a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019