Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Drop - spravny postup

A A A

Dobry den,

pri hre sme sa dostali k nasledujucej situacii. Lopta v nehratelnej pozicii, prehlasena za nehratelnu. Od povodnej pozicie odmerana vzdialenost 2 palic nie blizsie k jamke, kde bolo zapichnute teecko. Lopta dropnuta, ale kedze to bolo na svahu privratenom ku greenu, lopta po drope odskocila a oprela sa o teecko, ktore ju zastavilo (ak by tam nebolo bola by urcite blizsie k jamke a drop by sa opakoval).

Ako bolo spravne riesit danu situaciu:
a) dropovat este raz
b) drop bol v poriadku a ak by sa pri ostranovani teecka lopta pohla (co by na 99,9% nastalo, kedze to bolo na naklonenom svahu a lopta by sa odkotulala blizsie k jamke), umiestnit ju spat na povodne miesto (pripadne na najblizsie, kde by sa nepohla a nebola by blizsie k jamke).

Dakujem
S pozdravom Robert

Odpověď na dotazDobrý den Roberte.

Pokud správně chápu zadání, tak drop proběhl korektně, tedy ne blíž jamce a do výseče. V takovém případě je míč ve hře a správný postup přesně popisujete pod písmenem b).
Bohužel mnoho hráčů dělá chybu a postupují podle vašeho "áčka". Což znamená, že pohnou míčem, který je už ve hře (to by ještě v případě vrácení míče zpět bylo jen za jednu trestnou) a následně zahrají po dalším dropu z nesprávného místa, což je za dvě trestné.

Děkuji za dotaz a hezkou hru Roberte!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019