Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Provizorní rána z odpaliště II

A A A

Dobrý den, pane Jone.
Chtěl bych si ještě ujasnit vaši odpověď paní Adamcové. Z jejího dotazu jsem pochopil, že se ptá na číslo rány provizorním míčem; zatím odehrála pouze jednu, a to drive (..."vydala jsem se tedy k provizornímu míči, abych ho odehrála. Domnívala jsem se, že půjde o třetí ránu" ...) Z vaší odpovědí vyplývá, že by tím provizorním míčem hrála čtvrtou ránu. Za co by měla ty dvě trestné ? Samozřejmě vše za předpokladu, že by tím provizorním míčem měla oprávnění hrát.

Děkuji za trpělivost s moji natvrdlostí.
Hezký den, Petr J.

Odpověď na dotazDobrý den Petře.

Rozhodně se nestrachujte. Váš dotaz je na místě a to pro mnoho hráčů.
Takže krok za krokem;
1 - rána z odpaliště do roughu
následuje provizorní míč z odpaliště a zatím se nic nepočítá
původní míč se nenajde, jde se k provizornímu míči
máme za sebou 1 = rána původním míčem, 2 = trestná za ztracený míč, 3 = rána provizorním míčem z odpaliště, protože teď už ji počítat musíme - je to náš míč ve hře, další rána tedy bude mít číslo 4.

Je dobře, že jste si nechal situaci ještě jednou vyjasnit, věřím, že to může i dalším hráčům! I vám se omlouvám za zpoždění s odpovědí a přeji hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019