Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Putter úprava

A A A

Dobrý den,
k putování jsem si pořídil putter Cleweland Clasic 1i, tzv žiletku. Můžu si jej upravit v zadní části,za úderovou plochou, přidáním (nalepením)plexi štítku o rozměru cca 5 x 3 cm s vyznačenou zaměřovací rýskouu, čímž dělku této rysky prodloužím ze 2 cm na 3 cm.
Podstatně mi to při trénigových putech pomáhá. Hraji spíše pro zábavu (HCP 39) a občas, jako člen ČGF se účasním některých klubových turnajů.

Děkuji a přeji vše nejlepší v roce 2018.
L. Krupár

Odpověď na dotazDobrý den,

i Vám vše nej do roku 2018.
Co se úpravy holí týče není rozdílu mezi turnaji klubovými či ČGF nebo mezinárodním mistrovstvím. Prostě hole musí vyhovovat jinak se s nimi nehraje.
Nicméně váš dotaz je zajímavý a přiznávám, že na něj neumím korektně odpovědět. Požádal jsem tedy o pomoc kolegu z komise výstrojových standardů R&A. Jakmile odpověď dosstanu, dozvíte se jí tady, v poradně. A to tak, že do nadpisu dotazu přibude slovo EDIT:

Díky za strpení i za dotaz!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
15.2. Pacific PGenesis Open
15.2.Muscat, OmNBO Oman Open
15.2.Adelaide, ISPS Handa Women’s Austr
22.2.Palm BeachThe Honda Classic
22.2.Doha, QataCommercial Bank Qatar Ma
22.2.Chonburi, Honda LPGA Thailand
TOPlist
Square 300 Golf.cz