Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

První turnaj a změna HCP

A A A

Dobrý den pane Jone,

svůj první turnaj jsem odehrál asi před 7 lety, snížil na 48. Od té doby jsem dlouho nehrál, neměl členství. Nyní jsem se do toho opět "opřel" a dle mých her nyní bych pravděpodobně snížil na prvním turnaji na cca HCP 28-34 (dle momentálního rozpoložení). Můj dotaz je však na výsledek turnaje - bude se má hra započítávat do výsledku turnaje? Poslední svou hrou jsem udělal 65 stablů, což by mi dle mého mohlo stačit na výhru, ale nechtěl bych se dostat do situace, že se na mě budou ostatní "škaredě dívat" a šeptat si něco ve smyslu "no jó, to jsou ti turnajoví vykrádači cen" :)

Díky za odpověď.
Jiří

Odpověď na dotazDobrý den pane Jiří.

Vůbec bych se za svoji aktuální výkonnost nestyděl! Ať si každý šeptá, co chce... Do turnaje nastoupíte s handicapem, který máte zaveden na serveru ČGF. Za ten je zodpovědný šéf STK vašeho klubu. Pokud byste měl ze hry špatný pocit, nechte si váš handicap upravit na základě nějakého testovacího kola nebo třeba HCP dne. I to váš "STKář" umí. Váš přístup je ale skvělý. Horší by bylo, kdybyste si chtěl handicap tkzv. (právě kvůli tomu vykusovačství) zadržovat.
Hlavně ale přijměte omluvu za pozdní zodpovězení dotazu. Příčinou je technická závada v procesu.

Ještě jednou se omlouvám a hezkou hru Jiří!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019