Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Este k aplikacii Hole19

A A A

Dobry den,

dakujem za odpoved a konzultaciu! Intuitivne som mal pocit, ze ta odpoved bude, ze aplikaciu nemozem pouzivat, lebo predsa len nejake elektronicke meranie tam prebieha.

Medzitym ma napadlo dalsie riesenie. Birdie karty mnohych ihrisk su bohuzial uplne katastrofalne a chybaju tam dolezite vzdialenosti (co mi fakt vadi, ked idem na ihrisko, ktore nepoznam). Takze si chcem obcas pripravit vlastnu "birdie kartu". A sice si na mobile z aplikacie Hole19 urobim "fotky" jednotlivych jamiek s tym, ze si tam vyznacim vzdialenosti, ktore su dolezite pre mna (napriklad, kolko po drive 230 metrov je este k vode na par 5, pred ktoru si chcem prihrat). A pri hre nebudem pouzivat aktivne aplikaciu, nebudem nic merat, ale pouzijem iba staticke fotky jamiek so vzdialenostami, ktore som si vopred pripravil. (trva mi to asi 10-15min na 18 jamiek, keby sa mi niekto divil, ze sa mi to chce...) Predpokladam, ze toto je uplne OK, ved aj standardne/profesionalne birdie karty obsahuju elektronicky (!!!) merane vzdialenosti a rozmery. Zakazane je aktivne merat, nie pouzivat vopred namerane a je jedno, ci to je ulozene v mobile alebo napisane na papieri..., nie?

Este raz dakujem!

Peto

Odpověď na dotazDobrý den Peťo.

Statické fotografie se vzdálenostními údaji u důležitých orientačních prvků (hrana bunkeru, strom, kámen...) jsou naprosto v pořádku v papírové, ale i elektronické verzi. Taková důkladná příprava na turnaj probíhá v podání profesionálních kedíků naprosto pravidelně. A že se vyplácí (tedy tam, kde hráč dokáže vůbec nasbírané údaje technicky využít, ne jako já...) o tom není pochyb.

Peťo hezkou hru a díky za doplňující dotaz.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019