Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pravidla pro golfové simulátory

A A A

Dobrý den,
Nyní se hraje hodně turnajů na golfových simulátorech. Vím, že tato otázka je asi mimo Váš obor, ale přesto ji položím.

Často hraji na FSG simulátorech v různých klubech, kde se pravidla pro použití jednotlivých povrchů vysvícených na obrazovce (fairway, rough, wild rough, fringe atd.) při odpalování značně liší.
Hraje se myslím také mistrovství ČR na FSG simulátorech.
Existují nějaká jednotná pravidla pro hru na FSG simulátorech (případně i pro jiné typy simulátorů), aby byly virtuální turnaje vzájemně souměřitelné?

Opět děkuji za odpověď a srdečně zdravím
Vlastimil

Odpověď na dotazDobrý večer Vlastimile

Pro každou soutěž extra její organizátoři mohou pravidla stanovit. Většinou se týkají hlavně způsobu dropování / umisťování míče v heavy roughu nebo v bunkeru. Po pravdě řečeno žádná "sjednocující pravidla" neznám. Také si třeba myslím, že hrát například MČR částečně na Fullswingu a částečně třeba na Aboutgolfu nelze. Simulátoroví nadšenci mi dají určitě zapravdu, že hra je natolik odlišná, že by turnaj nebyl fér.

Přesto se ale dá určitě hrát dost velká soutěž. Tak třeba u Jirky Steinera v Liberci (a nejenom u něj) proběhl celosvětový on-line turnaj.

Já děkuji opět za Vaši otázku, byť jsem tentokrát jako simulátorový golfista-amatér nemohl odvídat exaktně. Užijte si golf pod střechou!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019