Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Míč v autu.

A A A

Dobrý den pane Jone.

Je v souladu s pravidly tento návod pro hru "přímo na green"?
Česká Lípa jamka č.15?
https://www.youtube.com/watch?v=o8KlDzAkZuk

Podobný případ by mohl být třeba Slapy jamka č.12.
S ohledem na "uplatnění" pravidla - míč je v autu, když je celým objemem za touto hranicí, bych řekl, že i když se odrazí od čehokoliv za hranicí hřiště a poté skončí třeba na ferveji, tak už byl v autu a měl bych hrát nový míč.

Možná dotaz měj znít jednodušeji: mohu hrát "přes aut" aniž bych se provinil proti pravidlům?

Děkuji a snad to není zmatečný dotaz.
Radek Spurný

Odpověď na dotazDobrý den Radku.

Váš dotaz zmatečný není a má jednoduchou odpověď:
Všechno se posuzuje podle polohy míče V KLIDU, tedy když se někde míč zastaví. Autem si tak může proletět tam a zpátky kolikrát se mu zachce, důležitá v dalším postupu je jeho poloha poté, co se konečně někde zastaví. Jestliže míč ležící v klidu je celým svým objemem za hranicí hřiště, pak je v autu.
Hrát přes aut, aniž byste se provinil proti Pravidlům golfu směle můžete! Možná jedna z nejmedializovanějších ran přes aut vede na sedmnáctce v StAndrews přes Old Course Hotel. Zagůglujte a najdete spoustu krásnýcch článků. Včetně toho, že nainstalovali pogumovanou střešní krytinu...

Radku díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019