Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Měřič vzdálenosti- Bushnell tour v4 slope edition

A A A

Dobrý den,

jak jsem zde již četl, je tu spoustu dotazů na téma měřičů a i podobné otázky, ale přesto se radši zeptám znovu.

Dostal jsem dárkem výše zmíněný měřič, který dokáže měřit i slope. Tato funkce lze vypnout systémově. A tímto bych se chtěl zeptat, jestli je opravdu možné použít tento měřič na turnajích. Furt mi připadá divné, že by mělo stačit vypnutí této funkce. Sám bych tohoto nezneužíval, ale znám kolegy, kteří ano. Také mám kolegu který má kryt na jeho měrák a pokud je kryt nasazen, tak není možné měřit slope.

Předem děkuji za odpověď

Vojtěch H.

Odpověď na dotazDobrý den Vojto.

Ano, skutečně je to tak. Pokud měřič obsahuje zakázanou funkci ale tu lze vypnout, pak s vypnutou funkcí lze měřič v turnaji skutečně používat.

Využiji ale váš dotaz k pokračování osvěty, protože se ještě pořád kvalitně šíří jeden blud... Je totiž zase potřeba doplnit, i když to není součástí vašeho dotazu, že měřící zařízení lze použít při turnaji pouze tehdy, pokud jejich použití Soutěžní výbor pro daný turnaj povolil! Jejich používání není schváleno plošně, jak se spousta hráčů začalo domnívat. Ještě pořád platí, že měřáky jsou zakázány ale mohou být povoleny pro daný turnaj.

Díky za dotaz a hezkou hru Vojto!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019