Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Zjednodušení pravidel

A A A

Vážený pane Jone,
zdravím Vás a konstatuji, že jste persona, co má šance závažně promlouvat i v St.Andrews. Golf je hra plná zbytečné únavy a ještě zbytečnějšího přemýšlení a také ztráty drahocenného času, který stojí peníze! Proto vítám všechny do budoucna navrhované změny a prosím Vás, abyste při své příští návštěvě R&A předložil mé návrhy - jsou promyšlené a skutečně pomohou zkrácení hry - ferveje ať se staví v podobě dešťových okapů, klesajících směrem ke grýnu a každý grýn prosím do tvaru trychtýře s jamkou na dně. A je to!

Děkuji Vám za Vaši péči a snahu

Váš
Alois

Odpověď na dotaz



Vážený pane Aloisi.

To co píšete, jsem si o sobě myslel také. Ukázalo se, že nejsem... Ani jednu z Vámi nabízených možností v R&A po mém předložení neakceptovali. A to jsem ještě přidal možnosti jako
- nepsat si nikdy víc, než je par jamky
- nakoupit si libovolný počet mulliganů před startem
- považovat míč ztracený během hraní jamky za míč v jamce a tím jamku za dohranou
- zakázat úplně chození pěšky
- možnost odehrát si turnajové kolo prostě kdykoliv a to klidně i po částech
- hrát pouze na zlepšení HCP a pokud by v daném kalendářním roce nepřišlo, pak mít možnost si HCP snížit pomocí hodu kostkou a další...

Musím se Vám tedy za to strašlivé zklamání, které jsem Vám nyní dozajista způsobil, omluvit... Snad jen vězte, že i pro mne je to depresivní zjištění...

A na závěr bych chtěl s troškou více vážnosti říct, že nová Pravidla jsou vskutku zajímavá a byť některá z nich vypadají hodně "kontroverzně", asi budou nakonec fajn. Ale to budeme mít možnost říct teprve tehdy, až se jejich finální podoba dostane mezi nás.

Hezkou hru pane Aloisi a ještě jednou se omlouvám, že se mi nepodařilo v R&A protlačit Vaše nápady! :)))))))))))






Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »



« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019