Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Dodržování pravidel všemi hráči

A A A

Vážený pane Jone,
už jsem se dlouho neozval, nyní tak činím a srdečně Vás zdravím.

Hrál jsem komerční turnaj. Nikdo z tři mých spoluhráčů nedodržoval pravidla. Měl jsem tedy právo jim připočítávat trestné rány. Nenáviděli mě za to. Pak, když jsme čekali, jsem si všiml, že pravidla nedodržují komplet flighty ani před námi, ani za námi.

Můj dotaz zní: Mám právo zrušit turnaj a diskvalifikovat všechny hráče anebo bude lepší utéct z hřiště?

Jako vždy Váš oddaný
Alois

Odpověď na dotaz


:))))))) Pane Aloisi!!! Ani jsem se nemusel posunout k podpisu pod dotazem a už mi bylo jasné, kdo jej sestavil...

Rozdávejme trestné rány, vysvětlujme proč a pokud jsme člen Soutěžních výborů a máme důvod pak diskvalifikujme!!! Budou nás nenávidět ale budeme mít jistotu, že všichni na hřišti hrají golf a že vyhrál ten, kdo hrál golf nejlépe...

A trošku míň pateticky. Vždycky je dobře na porušení Pravidel reagovat a taky vysvětlit k čemu a proč došlo. Vždyť takhle mne (a určitě i desítky a stovky dalších) vychovávali zkušení a ostřílení "déle sloužící" kolegové a kolegyně, když jsem začínal... Já to viděl jako pomoc. Dneska bohužel tohle ostatní vidí naprosto nelogicky a hloupě jako snahu o perzekuci, restrikci a někdy jako povyšování. Co víc bych k tomu napsal... Hezkou hru a díky za dotaz! A snad taky brzy na viděnou.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019