obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Ukončení hledání míče po zahrání provizního míče

A A A

Dobrý den, situace:
První ránu zahraji do vysoké trávy, poté nahlásím a zahraji z odpaliště provizorní míč na fervej. Přijdu se spoluhráčem k místu kde bych měl hledat první míč. Po 2 minutách hledání na kraji vysoké trávy ukončím hledání a oznámím to spoluhráči. Odejdu k provizi a než jí odehraji oznámí mně spoluhráč že můj míč našel. Dropuji a odehraji s trestem původní míč. Můj dotaz zní: Mohu jako hráč ukončit hledání ztraceného míče ještě před vypršením limitu 5 minut? Má spoluhráč nebo i divák toto mé oznámení respektovat? Jedná se o dobu když už nehledám ale ještě jsem nestihl odehrát provizorní míč který je jinde.

Děkuji za vysvětlení a zdravím Vás.
Petr

Odpověď na dotazDobrý den Petře.

Míč je z definice ztracený po pěti minutách. Když Vám ho spoluhráč najde do pěti minut a předtím, než odehrajete provizorní míč z místa, které je blíž jamce než pozice (předpokládaná pozice) míče původního, pak musíte pokračovat míčem původním. V popisu vše řešeno v souladu s Pravidly. Slovní deklarace nikde v Pravidlech zakotvená není...
Jako vždy mám k tomuto dotazu dodatek. Já se chovám slušně ke všem, kdo se chovají na hřišti slušně ke mně. Když někdo z mých slušně se chovajících spoluhráčů nezamíří sám rovnou do roughu nebo lesa, ani mě nenapadne, abych tam lezl a "působil mu potíže". Určitě rozumíte principu.

Petře díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018