Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Voda a hranice hřišt

A A A

Dotaz a odpověď ze dne 5.6. v 10:05 hřiště Slapy.

Pokud je tedy opravdu cesta vypsána a definována jako hranice autu. ... V tomto případě je míč na cestě a proto je v autu.
Tedy vaše odpověď zněla zkráceně: Pokud je míč na hranici hřiště (on boundery) - je v autu
Jak je to však v souladu s definicí Mimo hřiště (Out of Bounds):
..."Míč je mimo hřiště, jestliže celý leží mimo hřiště."...
Obecně jak je to s hranicí hřiště a míčem:
i) pokud se míč dotýká hranice hřiště zevnitř,
ii) pokud leží na hranici hřiště,
iii) pokud se dotýká hranice hřiště zvnějšku tj. ve směru z autu?
Měl jsem za to, že ve všech třech uvedených případech i), ii) a iii) je v souladu s definicí, míč stále ještě ve hře.

Petr
PS: není nad bílé kolíky ...

Odpověď na dotazDobrý den Petře.

Možná moje odpověď bude znít velice stroze, ale samotná definice je jednoduchá a strohá. Míč je v autu pokud je v autu celým svým objemem. Takže:
i) pokud se míč dotýká hranice hřiště zevnitř, pak je ve hře
ii) pokud leží na hranici hřiště a jakákoliv jeho část ještě pořád je ve hřišti, pak je ve hře
iii) pokud se dotýká hranice hřiště zvnějšku tj. ve směru z autu, pak zjevně žádná z jeho částí nepřesahuje do hřiště a tím pádem je míč v autu.

Ke kolíkům. Profesionální túry mají ve svých stálých podmínkách a místních pravidlech (Hard Card) uvedeno, že míč je mimo hřiště pokud je za zdí nebo plotem... To byste nevěřil, jak je tohle řešení pro všechny fantastické a jednoduché... :))))

Díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019