obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Voda a hranice hřišt

A A A

Dotaz a odpověď ze dne 5.6. v 10:05 hřiště Slapy.

Pokud je tedy opravdu cesta vypsána a definována jako hranice autu. ... V tomto případě je míč na cestě a proto je v autu.
Tedy vaše odpověď zněla zkráceně: Pokud je míč na hranici hřiště (on boundery) - je v autu
Jak je to však v souladu s definicí Mimo hřiště (Out of Bounds):
..."Míč je mimo hřiště, jestliže celý leží mimo hřiště."...
Obecně jak je to s hranicí hřiště a míčem:
i) pokud se míč dotýká hranice hřiště zevnitř,
ii) pokud leží na hranici hřiště,
iii) pokud se dotýká hranice hřiště zvnějšku tj. ve směru z autu?
Měl jsem za to, že ve všech třech uvedených případech i), ii) a iii) je v souladu s definicí, míč stále ještě ve hře.

Petr
PS: není nad bílé kolíky ...

Odpověď na dotazDobrý den Petře.

Možná moje odpověď bude znít velice stroze, ale samotná definice je jednoduchá a strohá. Míč je v autu pokud je v autu celým svým objemem. Takže:
i) pokud se míč dotýká hranice hřiště zevnitř, pak je ve hře
ii) pokud leží na hranici hřiště a jakákoliv jeho část ještě pořád je ve hřišti, pak je ve hře
iii) pokud se dotýká hranice hřiště zvnějšku tj. ve směru z autu, pak zjevně žádná z jeho částí nepřesahuje do hřiště a tím pádem je míč v autu.

Ke kolíkům. Profesionální túry mají ve svých stálých podmínkách a místních pravidlech (Hard Card) uvedeno, že míč je mimo hřiště pokud je za zdí nebo plotem... To byste nevěřil, jak je tohle řešení pro všechny fantastické a jednoduché... :))))

Díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018