Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Korektní zápis do score karty - pokračování?

A A A

Dobrý den Michale, posílám plné znění našich interních pravidel a jestli jsou v rozporu s vyššími pravidly, tak je mi to moc líto, ale já od toho nechci odstoupit - už jenom proto, že se konečně díky tomu zlepšuje forma zapisování výsledků do score karet :-) a teď plná citace: Nová interní pravidla klubových turnajů od sez. 2016 - hráč zodpovídá za zápis do své scorekarty, je-li v ní přepsáno na nějaké jamce číslo a z přepisu není zřetelné, jaké číslo má být zapsáno a pokud nebude zapisovatel přítomen na resortu v době zapisování výsledků do systému pro ověření správnosti resp. opravu nečitelného, je tato jamka pro vyhodnocení turnaje brána jako škrtnutá. Pokud si do scóre karty (v její horní části) zapisuje svůj vlastní výsledek zapisovatel, musí tento sloupec škrtnout - pro zpracování výsledků recepcí musí být na první pohled patrné, která čísla zadává do systému. Dodatečné reklamace zápisu (např. právě z důvodu škrtnuté jamky) jsou možné pouze pro správnou úpravu HCP (tj. změnu počtu netto bodů nebo ran , nikoliv pro změnu pořadí ve vyhlašování a převzetí věcných cen)

Odpověď na dotaz

Ideální by bylo, kdybyste mi napsal na mail. Kontakty jsou třeba na portálu ČGF...

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019