Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Korektní zápis do skorekarty

A A A

Zdravím

V poznámkách k turnaji v Č.Krumlově jsme našel následující text " Nová pravidla klubových turnajů od sez. 2016 - hráč zodpovídá za zápis do své scorekarty, je-li v ní přepsáno na nějaké jamce číslo a není vedle této "chyby" podpis zapisovatele, je tato jamka brána jako škrtnutá. Pokud si do scóre karty (v její horní části) zapisuje svůj vlastní výsledek zapisovatel, musí tento sloupec škrtnout"

Souvisí to nějak se zněním nových pravidel? Z dob kdy jsem studoval knihu rozhodnutí si jasně pamatuji, že změny nemusely být signované a o škrtání vlastního výsledku tam také nic nebylo.

Děkuji za odpověď
Michal Hušák

Odpověď na dotazMichale dobrý den.

Bohužel máte naprostou pravdu. Sice rozumím logice, která vedla ke snaze zjednodušit práci soutěžního výboru, ale bohužel schéma golfových pravidel takové úpravy a zásahy neumožňuje. Takže na dálku doporučení Krumlovským: Soutěžní výbor v případě pochybností musí kontaktovat zapisovatele a ověřit u něj, zda úprava karty je oprávněná či je to pokus o podvod. Ale jen škrtnout jamku na základě takovéhle nepovolené úpravy Pravidel golfu není možné.
Stejný postup se týká "škrtání vlastního zápisu", který také uvádíte. Ale tady žádný trest nevidím, takže se asi zase nic moc neděje.

Díky za dotaz Michale a já se pokusím kontaktovat Český Krumlov. Hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019