Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

drop - nedrop ?

A A A

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na rozuzlení této situace:

Hráč zahraje ránu do místa, kde býval dříve aut, ale nyní je nahrazen podélnou vodou. "Po paměti" dropuje na místě, odkud tam zahrál. Následně zjistí nebo je upozorněn, že zahrál do vody a ne do autu. Je-li dropnuto, míč by byl ve hře a tedy by ho hráč musel se ztrátou rány a vzdálenosti hrát. Ale mohlo by se teoreticky stát, že se nyní přijde na to, že drop byl proveden nesprávně. (například o kousek blíže jamce) Je v takovém případě nutné drop zopakovat správně, když už původní myšlenka hráče bylo dropování? A nebo se z této situace hráč vlastně po nesprávném dropu ještě "vykroutí" a mohl by jít do té podélné vody hrát nebo jakkoliv řešit původní míč?

Díky moc
Zdravím Vás

Pavel Hruška

Odpověď na dotazDobrý den Pavle.

V tomto případě - hráč se rozhodl postupovat ze ztrátou rány a vzdálenosti (což smí dle Pravidla 27-1a udělat kdykoliv a je to také jedna z variant úlevy pro vodní překážky) - je po dropu hráčův míč ve hře a hráč musí hrát míč z tohoto místa. Rozhodnutí 20-2c/5 pak jasně říká, že pokud se hráč rozhodne postupovat podle jedné z možností a musí z jakéhokoliv důvodu (třeba že drop byl proveden nesprávně) opakovat drop, nesmí si už vybrat jinou z možností. Tedy pokud si vybral původní místo, už nemůže nikdy jít na "lajnu" nebo na dvě hole.

Díky za dotaz a zdravím zpět, hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019