Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Bílý kolík - vnitřní aut

A A A

Dobrý den,
Slapy - 12. Jamka, bílé kolíky označují vnitřní aut po pravé straně fairwaye. Za těmito kolíky je fairway 14.jamky, pro kterou ovšem tyto kolíky neplatí!
Jsem na fairwayi 14.jamky a jeden z těchto kolíků mi překáží ve švihu. Můžu ho vytáhnout, když to pro mě v tu chvíli není autový kolík?

Díky moc za odpověď.
Martin

Odpověď na dotazDobrý den Martine

Je potřeba se podívat do Místních Pravidel. Pokud jsou správně napsaná, bude v nich stát, že kolíky pro hru na 14. jamce jsou nepohyblivé závady. To je nejvíc fér a vy můžete vzít beztrestný drop od kolíku při hře na čtrnáctce.
Pokud nic v místních nenajdete, pak je možné k nim přistupovat podle definic. Pokud s kolíkem jde hnout, smíte ho odstranit. Nezapomeňte ho vrátit úplně přesně na místo po odehrání! Pokud ho nevrátíte nebo dáte jinam, může se turnaj dostat do situace, že bude kompletně zrušeno kolo nebo celý turnaj... Právě proto je lepší definovat takové kolíky jako nepohyblivé závady a nesahat na ně...

Martine díky za dotaz a přeji hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019