Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

počítání HCP

A A A

Dobrý den,
lze snižovat HCP i mimo turnaje?

Někde jsem slyšel, že je možné při hře s hráčem s určitým HCP oznámit před započetím běžného flightu "turnajovou hru" a následný výsledek zapsaný tímto hráčem je podkladem pro změnu HCP druhého.

Je tomu tak? Pokud ano, jaké HCP musí doprovodný hráč ve flightu mít, aby to bylo možné?
Díky za informaci

Odpověď na dotaz

Dobrý den.
Lze. Více třeba tady: http://www.golfhostivar.cz/clenstvi/clenstvi-v-hostivari/uzitecne-informace/ - kompletní text kopíruji:

Nesoutěžní výsledek Nesoutěžní výsledek (dále NV) umožňuje hráči úpravu HCP bez účasti na turnaji (pouze pro hráče s HCP v rozmezí 11,5–54). Hráč může hrát nesoutěžní výsledek pouze na hřištích určených národní asociací.
Hráčův NV je použit pro úpravu HCP, pouze pokud:
- hráč před začátkem hry na recepci klubu nahlásí, že jde NV, uvede zapisovatele a počet jamek a uhradí administrativní a hrací poplatky
- má zapisovatel HCP 36 a nižší
- recepce zadá NV na serveru ČGF a vydá hráči a spoluhráči vyplněné skórkarty
- hráč ihned po odehrání hřiště odevzdá skórkartu vyplněnou a podepsanou zapisovatelem a hráčem
- recepce promptně zadá výsledek hry na serveru ČGF
Pokud hráč neodevzdá svou vyplněnou skórkartu, je recepcí klubu výsledek zadán „bez výsledku“ – tj. SKREČ se zvýšením HCP (z handicapového systému EGA, bod 18)

Nemáte za co.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019