Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Podélná voda II

A A A

Dobrý den,
děkuji za bleskovou odpověď na můj původní dotaz.

Nedalo mi to a hledal jsem dál, co to vlastně ten "protější" břeh je a jaké možnosti dropu mám. A konečně jsem našel vysvětlení, kterému rozumím (a také téměř přesně popisuje situaci, která nastala v dříve uvedeném přenosu, mimochodem za přítomnosti dvou rozhodčích, kteří si rovněž ujasňovali, zda lze takto dropovat).
Našel jsem Rozhodnutí 26-1/14, kde je nákres, co je míněno "protějším" břehem. A k tomu ještě na jiném místě obrázek http://www.libe.cz/libegolf/16nacrt.pdf, na kterém je téměř přesně nakresleno, co iniciovalo vlastně můj dotaz. Míč se dostal do vody bodem X a dropováno bylo v místě X1. Mezi bodem X a jamkou byl velký nepříjemný bunkr, kdežto mezi X1 a vlajkou ničím nerušená dráha. Jo, jak se vyplácí umět najít to správné místo pro drop.
Do této chvíle mě nenapadlo, že "protější" břeh může být i o pár kroků dále na témže břehu, co stojím.

Děkuji za trpělivost přeji pěkný den, Radim


Odpověď na dotazDobrý den Radime

Ta Vaše reakce je mnohem preciznější než moje odpověď - Vy jste totiž uhodil hřebík na hlavičku tím, co jsem měl zmínit i já: ano, protější břeh totiž může být na stejném břehu, kde míč naposledy proťal hranici podélné vodní překážky.

Trpělivost nezná mezí!!! :) Moc díky za dotaz i za reakci, kterou teď právě publikuji. určitě se původní dotaz plus tento druhý díl můžou stát dobrým vodítkem pro kolegyně a kolegy na hřišti! hezkou hru Radime.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.10.Shanghai, WGC - HSBC Champions
25.10.New TaipeiSwinging Skirts LPGA Tai
25.10.Al KhaimahRas Al Khaimah, 2017 Gol
1.11.Antalya, TTurkis Airlines Open
1.11.Muscat,OmaNBO Golf Classic Grand F
2.11.Shiga, JapTOTO Japan Classic
TOPlist
Square 300 Šípková od 8. 10. 2018