Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Část bunkeru \"mimo hřiště\"

A A A

Dobrý den Michaeli,

rád bych se zeptal, jaké řešení situace je správné. Na jamce č. 18 ve Mstěticích zahraji druhou ránu do bunkeru za greenem. Míček skončí opřený o dřevěný kraj bunkeru (za ním je cestička). Zároveň však spojnice dvou nejbližších bílých kolíků označuje polohu míčku jako autovou. Můj dotaz zní. Je možné, aby část bunkeru byla mimo hřiště? Mě osobně logika velí, že to možné není a že hranice autu tak leží na spojnici bílý kolík, kraj bunkeru a druhý bílý kolík.

předem děkuji za Vaši odpověď, stejně jako za celou poradnu

s pozdravem,
Tomáš V.

Odpověď na dotazTomáši dobrý den.

Jak je vidět, značení hřišť a práce klubových STKářů se rozhodně nezlepšuje... Vaše logika je sice prima ale je Vám v této situaci, kdy STK klubu (ať už se to jmenuje jakkoliv) nebo aspoň rozhodčí daného turnaje nedokázali připravit hřiště na běžném, základním standardu.
Zatím největší úlet nastal, když jsme jednou převzali před turnajem PGAC jedno velmi významné hřiště (tehdy 18 jamkové dnes 27 jamkové) nedaleko Prahy a díky "značení" se ukázalo, že v autu měli (bůh ví jak dlouho) celý green jedničky...
Bohužel budete muset v takovém případě chybu soutěžního výboru akceptovat...

Moc díky za dotaz a trpělivost Tomáši. Hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019