Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Měření vzdálenosti

A A A

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli za předpokladu, že je povoleno měření povolenými přístroji, jestli si mohu změřit i například délku patu. Resp existuje nějaké doplňkové pravidlo, které při povoleném měření zakazuje měřít vzdálenost k jamce na nebo okolo greenu? Nechávám stranou přesnost.

A předem děkuji za odpověď.
Honza

Odpověď na dotazDobrý den Honzo.

Pokud je povoleno používat k měření vzdálenosti přístroje a zařízení, pak je možno je používat k měření čehokoliv. V takové situaci si můžete i změřit délku puttu metrem (nejenom při soutěži Nearest to the pin).
Není nic legračnějšího, než historka, která to tak trochu nepřímo popisuje: Při kvalifikaci na turnaj LET na Dýšině (měření bylo povoleno) jedna z hráček zahrála dlouhý drive do vody ve chvíli, kdy bylo potřeba držet se trochu zpátky a vzít něco kratšího. Na moji otázku proč si před ránou nevzala laser řekla, že přece na paru čtyři nemá smysl měřit vzdálenost od vlajky a že na ní ještě ke všemu vůbec nebylo vidět. Změřit si kolik to je z abšlágu do vody ji přišlo být zajímavé ažve chvíli, kdy jsme vedli tento rozhovor... ;)

Hezkou hru a díky za dotaz Honzo!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.10.Shanghai, WGC - HSBC Champions
25.10.New TaipeiSwinging Skirts LPGA Tai
25.10.Al KhaimahRas Al Khaimah, 2017 Gol
1.11.Antalya, TTurkis Airlines Open
1.11.Muscat,OmaNBO Golf Classic Grand F
2.11.Shiga, JapTOTO Japan Classic
TOPlist
Square 300 Šípková od 8. 10. 2018