Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Druhý míč z odpaliště

A A A

Dobrý den Michaeli,

potkali jsme se na hřišti se situací, na kterou jsme neměli a nemáme jednotný názor. Čekáme na svém odpališti a ne vedlejším se děje toto:
Hráč zahraje špatný drive přibližně 2 m před a 10 m do strany od odpaliště. Jeho spoluhráči odehrají své rány a tento pán beze slova bere další míč, týčkuje a odehraje. Všichni se vydají dále do hry, ale tento pán bezchybně dochází pro svůj první míč, sebere ho a pokračuje za svým druhým míčem.

A teď co s tím?? Druhý míč(+trestná) ve hře? Měl jít hrát první, když věděl kde leží? Opravdu jsme se neshodli jestli je to OK. Poté jsme dostali vysvětlení od promotéra turnaje , že je vše OK, právě proto, že nic nehlásil a zahrál !! dobrovolně !! svou třetí ránu do hry bez ohledu na první míč.

Děkuji
Jiří B

Odpověď na dotaz


Dobrý den Jiří.

Ano, pokud hráč nic nehlásil a rovnou natýčkoval a vystřelil další míč, zvolil možnost hrát s jednou trestnou z původního místa. Tuhle variantu má každý hráč v každé situaci. Takže hrát třetí z odpaliště a sebrat původní míč, který je jen kousek od odpaliště je určitě možné. Určitě jsem postupoval stejně nejednou i ve své "kariéře".

Díky za Váš dotaz Jiří a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019