obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Druhý míč z odpaliště

A A A

Dobrý den Michaeli,

potkali jsme se na hřišti se situací, na kterou jsme neměli a nemáme jednotný názor. Čekáme na svém odpališti a ne vedlejším se děje toto:
Hráč zahraje špatný drive přibližně 2 m před a 10 m do strany od odpaliště. Jeho spoluhráči odehrají své rány a tento pán beze slova bere další míč, týčkuje a odehraje. Všichni se vydají dále do hry, ale tento pán bezchybně dochází pro svůj první míč, sebere ho a pokračuje za svým druhým míčem.

A teď co s tím?? Druhý míč(+trestná) ve hře? Měl jít hrát první, když věděl kde leží? Opravdu jsme se neshodli jestli je to OK. Poté jsme dostali vysvětlení od promotéra turnaje , že je vše OK, právě proto, že nic nehlásil a zahrál !! dobrovolně !! svou třetí ránu do hry bez ohledu na první míč.

Děkuji
Jiří B

Odpověď na dotaz


Dobrý den Jiří.

Ano, pokud hráč nic nehlásil a rovnou natýčkoval a vystřelil další míč, zvolil možnost hrát s jednou trestnou z původního místa. Tuhle variantu má každý hráč v každé situaci. Takže hrát třetí z odpaliště a sebrat původní míč, který je jen kousek od odpaliště je určitě možné. Určitě jsem postupoval stejně nejednou i ve své "kariéře".

Díky za Váš dotaz Jiří a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018