Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vodní překážka, pohyblivá překážka v ní

A A A

Dobrý den Michaeli,
poprosím o konzultaci následující situace:

míč skončí ve vyznačené vodní překážce na břehu, na kterém je ale zapomenutá hadice od údržby hřiště takovým způsobem, že míč je "uložen" přesně mezi ní (cca 20cm mezera).
Jaké jsou správné možnosti postupu?
i, hrát jak leží (nelze, neb hadice nedovolí odehrání)
ii, s trestnou drop mimo vodu
iii, požádat obsluhu, aby si hadici odvezla a následně odehrát míč, jak leží

Samozřejmě první dva body bez diskuse, poslední bod je dotaz.
Děkuji a přeji ať se daří!

PetrV

Odpověď na dotaz


Dobrý den Petře.

Ne zcela běžná ale přesto nijak abnormální situace. Jedná se o Pohyblivou závadu ve Vodní překážce. Pohyblivou závadu smíte odstranit kdekoliv na hřišti. Ani nemusíte čekat na greenkeepera. Když se míč při odstraňování závady pohne, beztrestně ho můžete umístit zpátky. Pak se ještě stále můžete rozhodnout, jestli míč zahrajete jak leží nebo jestli půjdete ven s jednou trestnou za úlevu od vodní překážky.

Vše se týká Pravidla 24-1. Pohyblivá závada.

Díky moc za prima dotaz a ať se daří i Vám Petře!

Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019