obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vodní překážka přechází do autu

A A A

Dobrý den pane Jone
V Hostivaři je na první jamce vpravo aut označený bílými kolíky (jedná se o cestu). K němu je zevnitř přilepená vodní překážka. Samozřejmě jsem ránu \"šlajsnul\", míček vletěl do vodní překážky a já nevěděl, jestli je jen ve vodě (a můžu tedy dropovat), nebo jestli je až v autu. Jaký je správný postup, když nevím, kde míč skončil? Když míček najdu až na cestě, pak je v autu a není co řešit. Když ho najdu ve vodě, pak také není co řešit. Ale když nevím?

Krásný den a díky za skvělou poradnu
Martin Z.

Odpověď na dotazMartine dobrý den.

Hráč si musí být nade vší pochybnost jistý, že míč je ve vodě. V tomhle případě a při pochybnostech, které se dají z Vašeho popisu situace vyčíst, bych bohužel hráče (tedy Vás) musel poslat zpátky a hrát ránu s jednou trestnou z původního místa. Byť je to hodně přísné, je to tak správné a taky spravedlivé...
Využiji této příležitosti a také rozšířím odpověď o sdělení, že je to přesně situace (míč může být ztracen mimo vodní překážku nebo mimo hřiště), kdy hráč může zahrát míč provizorní. A teprve podle situace "na místě" zvolí další postup. Jak píšete Vy - když bude míč ve vodě, pokračuje se původním míčem (jak leží nebo drop podle Pravidla 26), pokud se původní najde v autu (nebo vůbec nenajde), hraje se dál provizorním.

Martine díky za chválu i dotaz a hezkou hru!


Dotaz se týká pravidel: 27-1. Ztráta rány a vzdálenosti; Míč mimo hřiště; Míč nenalezen do pěti minut a. Ztráta rány a vzdálenosti b. Míč mimo hřiště c. Míč nenalezen do pěti minut 27-2. Provizorní míč 26-1. Úleva pro míč ve vodní překážce 26-2. Míč odehraný ve vodní překážce

Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018