Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hole in One

A A A

Dobrý den,

o víkendu se mi podařilo zahrát Hole in One. Teda aspoň si to myslím. Lehce totiž pofukovalo a míč dopadl těsně před jamku a směřoval k ní. Najednou se zastavil a zůstal stát. Byl stále vidět a tak jsme si mysleli, že musí být strašně blízko, když už tam nespadl. Kolega po mě odehrál a já se dívám na green a můj míč nikde. Přišli jsme k "fangli" a míč byl v jamce. Praporková tyč byla lehce ohnutá z důvodu větru, míč se o ni zřejmě opřel a nespadl do jamky hned. Jakmile zafoukalo, tyč se pohnula a míč spadl do jamky. Jedná se o Hole in One nebo ne ? Bohužel poblíž jamky nebyl nikdo, kdo by naši domněnku potvrdil. Platí i zde pravidlo 10ti sekund ? I když míč už v jamce mohl být a vykukovat jen minimálně opřený o tyč....

Děkuji za odpověď. Radim

Odpověď na dotazRadime dobrý den.

Zahrál jste Hole-in-one a já Vám k tomu gratuluji!!!
Pravidlo 10 sekund je jiný případ.

Tak ať Vám to tam padá i dál! Hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019