Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Úroveň dotazů

A A A

Dobrý den pane Jon,

poslední dobou zdá se mi, že lidé kteří hrají golf asi nemají ve svém bagu pravidla. Nebo neumí hledat. Nebo si myslí že je to jen o plácání do míčku. Dřív se zde řešily pikantnosti u kterých bych si sám nebyl jist jak řešit.
Teď je situace ale jiná, nevím jestli je to odraz úrovně trenérů dávajících zelené karty nebo přístupu lidí.
Dřív byl golf něco magického, něco cenného. Potkat někoho na drivingu v džínách bylo neslýchané, dnes takové lidi potkávám na hřišti. A když je napomenete za porušení pravidel, tak Vám ještě vynadají.

Je to smutné kam došla česká touha po penězích za každou cenu.
Přeji Vám proto pevné nervy a hodně trpělivosti.

S pozdravem
Mira

Odpověď na dotazDobrý den Míro.

Podobnými tématy se například rozhovory s některými z mých kolegů jen hemží. Rozbor je velice rozsáhlý a závěry by obsáhly několik stránek...
proto jsem ale rád, že Ivan Paggio s touto Poradnou před lety přišel. Snad i ona pomáhá napravovat křivdy na golfu. Aspoň se o to snaží...

Díky za Vaše přání a já to určitě ještě vydržím! Aspoň dokud bude provozovatel golf.cz mít potřebu Pravidlovou poradnu vést na tomto portálu!

Hezkou hru Míro a díky za Váš postřeh!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019