Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Přestup k profesionálům

A A A

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak se to má s přestupem mezi profesionály. Jaké "procedury" by měl hráč absolvovat, pokud se chce přidat profíkům a jak dlouho to vše trvá.
Děkuji za odpověď!

Odpověď na dotaz


Dobrý den.

Záleží na tom, do které PGA se chcete hlásit. podmínky budou jiné v PGA of GB&I, v PGA of America nebo v PGA of Czech Republic.
V době, kdy jsem byl generálním sekretářem té české, byly podmínky pro vstup do vzdělávacího programu (Teaching Pro - trenér) následující;
- dosažení 18 let věku
- výkonnostní HCP 6,0 muži a 8,0 ženy
- dokončené 12leté vzdělání se složenou závěrečnou zkouškou ze studia nebo učebního oboru
- smlouva s klubem
- souhlas České golfové federace
- žadatel/ka musí v roce, ve kterém podává svoji žádost, v období 1. 5. – 30. 9. odehrát alespoň 5 kol ve kterých minimálně dvakrát na požadovaný handicap zahraje. Jedná se o kola v turnajích vypsaných na serveru České golfové federace
Do této kategorie se mohli zájemci hlásit na podzim a přijímáni byli těsně po novém roce.

Pro Playing Pro (turnajový profesionál);
- dosažení 18 let věku – výjimka: u amatérských hráčů nižšího věku, kteří projdou Q-School a bude jim umožněn start na některé z profesionálních sérií, není tato věková hranice limitující (např. jako Klára Spilková)
- výkonnostní HCP min. +0,5 muži a min. 0,4 ženy
- souhlas České golfové federace
Do této kategorie se zájemci mohli hlásit kdykoliv během roku a jejich přijetí, pokud splňovali potřebné, bylo otázkou hodin či dní.

Dobré je pro aktuální informace kontaktovat patřičnou PGA.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019