obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Přestup k profesionálům

A A A

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak se to má s přestupem mezi profesionály. Jaké "procedury" by měl hráč absolvovat, pokud se chce přidat profíkům a jak dlouho to vše trvá.
Děkuji za odpověď!

Odpověď na dotaz


Dobrý den.

Záleží na tom, do které PGA se chcete hlásit. podmínky budou jiné v PGA of GB&I, v PGA of America nebo v PGA of Czech Republic.
V době, kdy jsem byl generálním sekretářem té české, byly podmínky pro vstup do vzdělávacího programu (Teaching Pro - trenér) následující;
- dosažení 18 let věku
- výkonnostní HCP 6,0 muži a 8,0 ženy
- dokončené 12leté vzdělání se složenou závěrečnou zkouškou ze studia nebo učebního oboru
- smlouva s klubem
- souhlas České golfové federace
- žadatel/ka musí v roce, ve kterém podává svoji žádost, v období 1. 5. – 30. 9. odehrát alespoň 5 kol ve kterých minimálně dvakrát na požadovaný handicap zahraje. Jedná se o kola v turnajích vypsaných na serveru České golfové federace
Do této kategorie se mohli zájemci hlásit na podzim a přijímáni byli těsně po novém roce.

Pro Playing Pro (turnajový profesionál);
- dosažení 18 let věku – výjimka: u amatérských hráčů nižšího věku, kteří projdou Q-School a bude jim umožněn start na některé z profesionálních sérií, není tato věková hranice limitující (např. jako Klára Spilková)
- výkonnostní HCP min. +0,5 muži a min. 0,4 ženy
- souhlas České golfové federace
Do této kategorie se zájemci mohli hlásit kdykoliv během roku a jejich přijetí, pokud splňovali potřebné, bylo otázkou hodin či dní.

Dobré je pro aktuální informace kontaktovat patřičnou PGA.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018