Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

hra z nespravneho mista - dusledek chyby v komunikaci 2

A A A

Dobrý den,

jen bych chtěl reagovat na situaci popsanou panem Michalem Husákem....cituji: Situace: Prijdu na green (byl jsem nekde za kopcem a nevidel sjem co se na greenu mezitim deje). Muj micek je u jamky tak ho dotuknu abych nezdrzoval. Nasledne se od spoluhracu dozvim, ze muj micke se do dane pozice dostal na zaklade srazky z micem jineho hrace. Co ted s tim ? Kdybych to vedel predem, je to jasna hra z nespravneho mista s nasedujicim pravidlovym resenim. Ale kdyz to nemam sanci vcas zjistit ?
....a Vaši reakci...opět cituji:
Nejlepší návod pro tuhle situaci bude nejspíš v Rozhodnutí 18-5/3. To říká, že v této situaci si hráč předtím, než míč odehrál, nebyl vědom skutečnosti, že hraje z nesprávného místa a proto nebude trestán.
.....a vyjádřit jisté pochybnosti. Přece když trefím na greenu míč spoluhráče, tak já hraji z místa, kde se můj míč zastavil (nejedná se tudíž o nesprávné místo) a upravuje se pouze poloha míče spoluhráče do (přibližně) původního místa. Stejné situace jsem byl přímo svědkem letos na ET na Albatrossu, kde jí stejným způsobem řešil pan rozhodčí Jiří Kubelík....a ještě s námi okolostojícími diváky konzultoval polohu umístění trefeného míčku. Takže tedy jak?:-)

Děkuji, s pozdravem Libor Klus

Odpověď na dotaz


Naprostá pravda.

A platí co jsem řekl. Automaticky jsem si představoval z "koncepce dotazu", že Michal zahrál z nesprávného místa, protože byl upozorněn, že jeho míč se na toto místo dostal po srážce - to ve mně evokovalo, že jeho míč byl v klidu a jiný míč ho k jamce přistrčil. pak platí vše jak bylo zodpovězeno.
vy jste teď správně našel ještě druhý úhel pohledu. Pokud tedy Michalův míč v pohybu byl vychýlen jiným míčem v klidu, pak prostě bylo všechno podle Pravidel, jak píšete Vy, Libore.

Takže tak! :)
Díky za dodatek a upřesnění! hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019