Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vnitřní out - obrázek

A A A

Dobrý den pane Jone,
děkuji za rychlou odpověď, jen se mi nezobrazuje obrázek s vysvětlením.

Ohledně pravidel, našel jsem jen pravidlo 33-2.a, kde se píše:\" Soutěžní výbor musí přesně určit: (i) hřiště a jeho hranice\".
Existuje nějaké Rozhodnutí, které je podrobnější? Nebo z čeho vychází soutěžní výbor?

Děkuji.
Karel Peleška

Odpověď na dotaz


Dobrý den pane Peleško.

Obrázek jsem (konečně!!!) poslal mailem... No a Soutěžní výbory vycházejí například z publikace R&A, která pomáhá organizovat golfové turnaje včetně přípravy hřiště, dále pak vycházejí z toho, že mají zkušené členy. No a třeba v ČGF existovala ještě relativně nedávnou Course Committee, která tuto problematiku řešila v rámci turnajů ČGF.Ale je to opravdu hodně o praxi. Taky jsem rád, že se můžu této "disciplíně" dál i na Ladies European Tour věnovat a na rovinu říkám, že jsem se taky nové věci přiučil.

Mějte prima podzim a jestli jdete ještě někam prohnat golfový míč, pak hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019