Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vnitřní out

A A A

Dobrý den pane Jone,

při turnaji V Mladé Boleslavi jsme byli na žlutém odpališti jamky č. 17 a z ferveje jamky č.11 přiletěl míček, který dopadl těsně za nás. Našel jsem popis konce outu v odpovědi z 22.11.2011, ale není mi to zcela jasné. V našem případě dotyčný přišel k míčku a odehrál ho s tím, že out končí dvoukolíkem. Míček jednoznačně ležel za koncovým dvoukolíkem ve směru podélném, ale pokud tomu dobře rozumím, spojnice dvoukolíku ukazuje směr pokračování vnitřního outu pro jamku č. 11, tzn. míček byl v outu.

Děkuji za objasnění.
Karel Peleška

Odpověď na dotaz


Dobrý den Karle.

Pro lepší vyjasnění jsem si připravil obrázek. Neumím se vyjádřit ke konkrétní situaci, protože nevím, zda byly kolíky definující aut správně umístěny, zda byly všechny na svém místě a ne někde pohozeny a podobně.
Na obrázku jsem na jeho pravé polovině znázornil, jak jsme připravovali hřiště v MB v době, kdy jsem byl předsedou Komise pro přípravu hřišť ČGF. Aut běžel směrem za odpaliště sedmnáctky a míč, který byl za spojnicí kolíků na břehu jezera (na straně sedmnáctky) a v prostoru mezi šipkami, které vyznačují kam běží tento vnitřní aut takzvaně do ztracena, pak byl míč v autu.

Snad ten obrázek Vám, Karle, ale i ostatním udělá ve věci vnitřního autu jasno.
Hezkou hru!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019