obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Bunker a stopy po kočkách

A A A

Může se uplatnit free drop v bunkeru, když ležím ve stopě po zvířeti? Pravděpodobně kočka nebo malý pes. A kdy a za jakých pravidel se můžu vydropovat z bunkeru.
Děkuji Kateřina

Odpověď na dotaz


Ne, není možné uplatnit úlevu od stop v bunkeru. A to jakýchkoliv stop, ať už zvířecích po kočkách, zajících či slonech nebo lidských.
Z bunkeru se můžete vydropovat s jednou trestnou v případě, že Váš míč je nehratelný ( Pravidlo 28 | Nehratelný míč na původní místo, odkud jste se do bunkeru dostala), beztrestně v případě, že je celý označen jako půda v opravě ( 25-1. Půda v abnormálním stavu , a. Překážení, c. Míč v půdě v abnormálním stavu nenalezen) nebo taky s jednou trestnou v případě, že budete v bunkeru odstraňovat pohyblivou závadu a nepodaří se Vám pak míč umístit zpátky na původní místo v bunkeru tak, aby splňoval všechny potřebné zákonné podmínky, dál pak s jednou trestnou pokud si hráč přeje dropovat mimo bunker v případě, že je to dobrá varianta při úlevě od náhodné vody nebo jiné půdy v abnormálním stavu uvnitř bunkeru, nebo (poslední varianta) ve stejném případě, pokud je to vhodné řešení pro úlevu od nepohyblivé závady uvnitř bunkeru, obě poslední s trestnou tak, že dropujeme na linii spojující jamku a pozici míče v bunkeru mimo něj jakkoliv daleko.

Já díky za dotaz Kateřino.

Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018