Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Výstroj 2

A A A

Dobrý den Michale,
Bohužel sem se stále nedostal na driving a asi dlouho nedostanu kvuli financim. Jinak pochvala za poradnu :-) a ted k dotazu:

Zajima me jestli je pravidly nejak urceno co muze a nesmi mit hrac na sobe za obleceni a za obuv. Kdyz vemu napriklad Rickiho Fowlera tak ten je podle me dost extravaganntni.
A co obuv? Nejaka specialni s koliky? Nebo se na amaterske urovni hrat treba v teniskach.

Dekuji za odpoved snad me dotazy nejsou scestne.
S pozdravem
Vojta Stárek

Odpověď na dotaz


Dobrý den Vojto.

Vaše otázky zcestné nejsou. Pravidla sama o sobě žádné konkrétní Pravidlo, s výjimkou Etikety takovou oblast neřeší. Někde Vás nepustí na hřiště v kraťasech, někde můžete jít hrát mimo turnajové dny klidně v džínách. Extravagance je věc každého z hráčů na jakékoliv úrovni. Boty. Určitě Vás greenkeeper přizabije, když mu budete chodit po greenech v kopačkách s hliníkovými špunty, právě tak Vás přizabijí spoluhráči, když budete chodit po hřišti ve společesnkých botách a Vaše stabilita bude tak mizerná, že se po každé ráně budete sbírat tři minuty s hekáním ze země.
Prostě každého věc ale několik zásad je třeba dodržovat - hlavně prosím nepoškozovat hřiště nevhodnými botami, nechodit hrát v plavkách nebo nahoře bez... Stačí se dívat kolem sebe, jak to dělají ti nejlepší...

Snad Vám to, Vojto, pomohlo s orientací v problematice.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019