Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Ukázání směru hry

A A A

Dobrý den pane Jone,

při turnaji jsem se setkal s následující situací na odpalištích. Kolega z flightu měl dvě používaná týčka (krátké a dlouhé) svázané k sobě provázkem. Snad pouze pro to, aby po odehrání balónku z odpaliště týčko dobře našel. Problém vidím v tom, že při natýčkování hráč natáhl provázek přibližně ve směru hry. Dle mého se hráč dopouští porušení pravidla 8-2., neboť "Jakákoli značka umístěná hráčem nebo s jeho vědomím k označení směru hry musí být před úderem odstraněna." Dle mého lze považovat takto natažený provázek za značku umístěnou hráčem k označení směru hry, i když bude namítat, že účel provázku je zcela jiný, a za každou takto odehranou ránu by měly přibýt ve score kartě dvě k dobru (při hře na rány), není-liž pravda?

Děkuji za odpověď i za provoz této pravidlové poradny.
S pozdravem
Jan

Odpověď na dotaz


Dobrý den Jane

Jednoduchá odpověď na jednoduchý dotaz - ano, máte pravdu. Pokud si Váš spoluhráč namířil provázek do směru, kam chtěl poté zahrát, pak je to jednoznačné porušení Pravidla 8-2. Ukázání směru hry za dvě trestné za každý případ, kdy k takovému porušení došlo...

Díky Vám za dotaz a pochvalu, která letí směrem k panu Paggiovi za zřízení poradny a taky "ajťákům" serveru golf.cz za dozor nad funkcionalitou! Hezkou hru Jane!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.10.Shanghai, WGC - HSBC Champions
25.10.New TaipeiSwinging Skirts LPGA Tai
25.10.Al KhaimahRas Al Khaimah, 2017 Gol
1.11.Antalya, TTurkis Airlines Open
1.11.Muscat,OmaNBO Golf Classic Grand F
2.11.Shiga, JapTOTO Japan Classic
TOPlist
Square 300 Šípková od 8. 10. 2018