obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Olámání suchých větví po odehrání rány

A A A

Dobrý den!
Hrál jsem jen pro radost a na jedné z jamek jsem šel k míči, přičemž jsem nedával pozor, nebo jsme se tak soustředil na zahrání rány, že jsme přehlédl suchou větev, které mě poranila na obličeji.

Po odehrání rány jsem tuto suchou větev a ještě několik dalších ulomil, aby případně nezranily někoho dalšího.

Co by se prosím dělo, pokud bych toto udělal na turnaji? Bylo by to za trestné rány, nebo se jedná o péči o hřiště a bezpečnost ostatních hráčů.

Děkuji předem za odpověď a jsem s přátelským pozdravem
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Vlastimile dobrý den!

Z hlediska Pravidel - myšleno golfových - jste se zaručeně ničeho nedopustil. porušení Pravidla 13-2. Zlepšení polohy míče, prostoru zamýšleného postoje nebo švihu nebo směru hry po odehrání míče nehrozilo. Tedy pokud jste pak větvičky neulámal ve chvíli, kdy se Vám nepodařilo míč z dané oblasti dostat. Pak by k trestu za vylepšení prostoru došlo...
Ale přesto si dovolím - nezlobte se, není to opravdu nic osobního - říct, že já bych ani v takové situaci nic podobného neudělal. Hra v přírodě s maximálním respektem k ní i z hlediska pravidlových vztahů je podle mne jeden ze základních stavebních kamenů golfu...

Vlastimile hezkou hru!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018