Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Měřidla po xté

A A A

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Vím, že měřidla jsou povolená (pouze pro měření vzdálenosti) , ale jak to je s aplikacemi pro mobilni telefony ? Může se aplikace používat ? Nějaké aplikace nabízejí daleko více údajů než jen laser měřič. A je daleko podrobnější než papírová birdie karta. Samozřejmě do telefonu se nikdo divat nebude aby si ověřil co ta aplikace umí.

A zákaz používání mobilu se vztahuje pouze na telefonování ? Může se použít jako foťák nebo kamera ?

Děkuji,
Michal

Odpověď na dotaz


Michale dobrý den... Nezlobte se...

ŽÁDNÁ MĚŘIDLA NEJSOU POVOLENÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MĚŘENÍ VZDÁLENOSTI POVOLILA ČESKÁ GOLFOVÁ FEDERACE NA "SVÝCH TURNAJÍCH", TEDY NA TURNAJÍCH Z OFICIÁLNÍHO KALENDÁŘE ČGF!!!!!!!!!!!!!

Měření vzdálenosti ale smí povolit pro danou soutěž Soutěžní výbor, který daný turnaj řídí. V takovém případě je povoleno cokoliv, co hráči podá informaci o vzdálenostech. Jakmile se z takového zařízení hráč má možnost dozvědět i některý ze zakázaných údajů (sklon, teplota, směr a síla větru...) a použije ho byť jen pro měření vzdálenosti, je DQ!

Michale promiňte mi tu expresívní odpověď ale potřebuji, aby zaujala nejenom Vás ale i ostatní čtenáře, protože se čím dál tím víc ukazuje, jaký mazec nastal tím, že se česká golfová federace rozhodla povolit na svých turnajích (!!!!!) měření vzdálenosti pomocí elektronických přístrojů.
Mobilem nesmíte rušit a taky nesmíte zdržovat hru, je to otázka etikety i pravidel. No a pokud si vyfotíte broučka nebo hezkou spoluhráčku pak se nic neděje, dokud opět nezdržujete hru nebo pokud pak spoluhráčce neukážete, jak nemožně krčí levou ruku...

Já osobně preferuji mobil vypnutý a nejlíp mimo hřiště a s měřením vzdálenosti jsem měl problémy a mám je dál ale snad jsem Vám pomohl se zorientovat Michale.
Díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019