Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pohyblivá závada mimo hranice hřiště - ujištění

A A A

Dobrý den Michale,
asi budu opakovat co už řekli ostatní, ale určitě poděkování za kvalitu a styl vaší poradny.

Nedá mi, abych se neujistil v tom, co jste říkal o pohyblivé závadě , která je OB. Připadá mi nekonzistentní, že na nepohyblivou závadu která je OB NEMÁM úlevu a na pohyblivou závadu MÁM stejnou úlevu jako kdyby byla ve Hřišti.

Díky za potvrzení
Tomáš

Odpověď na dotaz


Dobrý den Tome, moc díky a...
POTVRZUJI...

:) 24-1. Pohyblivá závada, pohyblivá závada je pohyblivou závadou jen na hřišti, tedy uvnitř hranic hřiště. Mimo něj je to prostě "binec", svinčík", smeťák", jak se zrovna hodí a tudíž se odstranění jakékoliv (použijeme tedy uvozovky) "pohyblivé závady" netýká žádné Pravidlo.
24-2. Nepohyblivá závada b. Úleva neřeší situaci s nepohyblivou závadou, která stojí mimo hřiště - řeší NZ v poli, v bunkeru, na jamkovišti, na odpališti a popisuje situaci s NZ ve vodní překážce. To vychází ze (opět zcela opomíjené) DEFINICE:
Závady (Obstructions)
„Závada“ je cokoli uměle vytvořeného včetně umělých povrchů a okrajů silnic a cest, jakož i umělý led, kromě:
a. předmětů určujících hranice hřiště jako stěny, ploty, kolíky a zábradlí;
b. jakékoli části nepohyblivého uměle vytvořeného předmětu, která je mimo hřiště; a
c. všech konstrukcí prohlášených Soutěžním výborem za nedílnou součást hřiště.

tedy opět - nepůjde "to" odstranit = protože to není - podle definice - NZ tedy od "toho" není úleva. Je to mimo hřiště a "nedá se s tím nic dělat"...

Nemáte za co děkovat a přeji hezkou hru!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019