Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

RE Místní pravidla - elektrické vedení

A A A

Dobrý den
dne 7.4.2014 jste odpovídal na obsáhlý dotaz kde mimo jiné byla otázka: 2) Pokud je v místních pravidlech uvedeno „elektrické vedení“, myslí se tím jen samotné vedení, nebo i konstrukce?

Vaše odpověď:2) no, elektrické vedení by se asi dalo uhádat včetně sloupu. Běžněji používaná je přesnější formulace, která nařizuje hráči ihned opakovat ránu poté, co jeho míč po ráně zasáhne dráty elektrického vedení.

Na servru ČGF jsem našel Hard Card ČGF,Stálé Podmínky soutěží a Místní pravidla 2014 MÍSTNÍ PRAVIDLA:
"čl.8. PERMANENTNÍ VISUTÉ VEDENÍ
Jestliže míč zasáhne drát nebo kabel výškového elektrického vedení, rána se musí zrušit a beztrestně opakovat (viz Pravidlo 20-5). Pokud původní míč není okamžitě dosažitelný, může být nahrazen jiným míčem. Ostatní části vedení se považují za nepohyblivé závady. Výjimka: Pokud míč zasáhne takovou část vedení, která vede ze země, nesmí se rána opakovat."

Podle tohoto znění by sloup asi uhádat nešel.
Děkuji za odpověď i za bezva poradnu
Láďa

Odpověď na dotaz


Podle tohoto znění, Láďo, by sloup uhádat nešel, máte 100% pravdu. A je to důkaz toho, co jsem psal - vše má být součástí místních pravidel, což hard card je.

Já díky za doplnění a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019