Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Nákup holí

A A A

Dobrý den,
můj dotaz není na pravidla , ale chtěl bych poradit jaké hole koupit pro člověka který má začátky za sebou a ví co a jak (mírně pokročilý) je to muž a hlavně měří 194cm?
Předem děkuji za odpověď

Odpověď na dotazDobrý den

Nejlepší cestou, jak koupit správně, je poradit se s profesionálním trenérem, u kterého dotyčný trénuje. Profesionál bude vědět, jaký typ hlav holí vybrat, jaké shafty použít, jakou délku shaftu bude dotyčný potřebovat...

Ve vámi uvedeném případě půjde zřejmě o hlavy se silným vyvážením po obvodu, tedy velkým "cavity back" a také velkou tolerancí přesnosti zásahu hlavy hole. nejspíš bude potřeba koupit hole "na regulích", tedy běžné tuhosti shaftů. A vzhledem k výšce by mohly být shafty prodloužené. Možná o půl palce. Ale prosím berte vše ve druhém odstavci jako povídání člověka, který se tzv. "fitingu" (úpravy a sestavování holí) rozhodně nevěnuje ani amatérsky. Nerad bych fušoval do řemesla profesionálům a už vůbec ne Ondřejovi Truplovi, který tuto disciplínu v české PGA vyučuje!

Rozhodovat bude určitě i osobní pocit z tvaru hlavy hole. Bude potřeba nějakým způsobem vypátrat, ke které značce a modelu má dotyčný blízko. Já mám třeba naprosto dokonalý pocit a radost z ran u svých Wislonů Fi5. Někdo zase má pocit, že Taylory R7 budou hrát za něj samy.

Obávám se, že jsem až tolik nepomohl. Ale takhle nějak to prostě je...

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019