Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

dira po koliku značící vodní překážku

A A A

Dobry den Micheali,
stala se mi tato situace: topnuty :-) míč se štěstím přejel vodni překážku. S úlevou se blížim k míči a ten nikde... po chvilce jsme ho našli cca 30cm za vodni překážkou ve směru hry v díře po kolíku :-) tedy v miste jeho dřívější polohy. NĚKDO kolik nove zatloukl více dovnitř vodni překážky a původní diru nezahrabal. Tudíž díra po koliku je mimo (novou) hranici překážky. No a ted dotaz- lze na tuto díru uplatnit úlevu od "jámy vyhloubene obsluhou hřiště"? . Ale neni jasne jestli tuto díru resp. kolík sem kdysi nezandal hráč pote co mu překážel. Fakt si s tim neumím poradit.

Moc díky a pevne nervy při opakujících se dotazech (zejména téma provize je věcné..) Děkuji Daniel

Odpověď na dotaz


Dobrý den Danieli.

Vaše situace má pro Vás (i ostatní ve stejném případě) skvělý výsledek. Ano, díra po kolíku je považováan za díru vyhloubenou greenkeeperem a tudíž je od ní beztrestná úleva. Tedy pozor - pokud je tato díra mimo vodní překážku! Zrovna v minulém dotazu jsme si připomněli, že neexistuje úleva od půdy v abnormálním stavu v případě, že míč je ve vodní překážce a dochází k překážení. Kdyby někdo posunul kolík nově tak, že by Váš míč ležel v díře po kolíku uvnitř překážky, musel byste si prostě s trestnou dropnout mimo překážku (Pr. 26-1) nebo zkusit zahrát míč jak leží.

Danieli díky za dotaz a věřte, že i v golfových pravidlech platí pořekadlo, že opakování je matkou moudrosti! :)
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019