Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

stopa po traktoru + zalamovaci hul

A A A

Dobry den Michaeli,
procházím zpětne vasi poradnu a toto jsem nenasel. Stopa po pneumatice traktoru. Nikdo jiny nez obsluha hřiště na hřiště nemuze. Free drop ano ci ne? Dale na driving sebou nosim zalamovaci hul od SKLZ (při špatném naprahu se zlomi v kloubu) kdyz ji zapomenu v bagu na turnaj a bude 15ta. Budu trestán pokud ji před prvním odpalem nevyřadim?

Moc děkuji a diky za Vasi poradnu
Daniel

Odpověď na dotaz


Danieli dobrý den.

Traktor: jedna z nejrozšířenějších pověr - žádný free-drop se nekoná, pokud není
a) taková stopa - stopy označena/y jako půda v abnormálním stavu, nebo
b) pokud není v místních pravidlech pro turnaj písemně taková oblast deklarována jako půda v abnormálním stavu, nebo
c pokud aspoň startér neříká všem hráčům na staru "tam a tam jsou hluboké koleje po traktoru, je to půda v abnormálním stavu a tudíž od nich smíte vzít beztrestně úlevu" - pak ale tohle musí být z nařízení Soutěžního výboru, nikoliv jen a pouze startérova inicialtiva a tuhle informaci musí bez výjimky dostat všichni!
A nenchte se mýlit, na hřišti se objeví "ledakdo na ledačems".

Hůl: Pravidlo 4-1. Tvar a provedení holí ríká, jak mají hole vypadat a odkazuje se na Dodatek II. Z něj vyčteme, že Vámi popsaná tréninková pomůcka není schválenou holí. Pak je tady důležitý text u trestů:
TREST ZA TO, ŽE HRÁČ NESE HŮL PORUŠUJÍCÍ PRAVIDLA 4-1 nebo 4-2, ANIŽ BY S NÍ ZAHRÁL RÁNU:
Hra na jamky - Po dohrání jamky, na níž bylo zjištěno porušení tohoto Pravidla, se upraví stav zápasu tak, že se odečte po jedné jamce za každou jamku, na níž došlo k porušení tohoto Pravidla. Nejvyšší možný trest v jednom kole je odečtení dvou jamek.
Hra na rány - Dvě trestné rány za každou jamku, na níž došlo k porušení tohoto Pravidla. Nejvyšší možný trest v jednom kole jsou čtyři trestné rány (dvě rány na prvních dvou jamkách, kde došlo k porušení tohoto Pravidla).
Hra na jamky i hra na rány – V případě zjištění porušení tohoto Pravidla mezi dvěma jamkami se má za to, že ke zjištění došlo během hraní následující jamky, s odpovídajícími důsledky ohledně trestu.
Soutěže proti par a proti bogey – Viz Poznámku 1 u Pravidla 32-1a.
Stableford - Viz Poznámku 1 u Pravidla 32-1b.
Jakmile hráč zjistí, že některá hůl nebo hole, které nese, jsou v rozporu s Pravidlem 4-1 nebo 4-2, musí je ihned prohlásit za vyřazené ze hry a uvědomit o tom svého soupeře ve hře na jamky nebo svého zapisovatele či spoluhráče ve hře na rány. Pokud tak neučiní, je diskvalifikován.


Takže budete Danieli.
Lepší je bag před turnajem prohlédnout a vyndat z něho všechno, co souvisí s drivingem a ostatními cvičnými plochami a nechat v něm jen "ostré" nástroje.

Hezkou hru a díky za dotaz!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019