Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Mokřina mimo fervej - vodní překážka či náhodná voda?

A A A

Dobrý den.

Můj kamarád František div nevylétl z bot, jak to napálil:-)
Bohužel přepálil vše, kde se dalo hrát a skončil za doglegem v močálu, kde byla obrovská louže, která nebyla označena správou hřiště, ale voda v ní byla tak dlouho, že v ní byla tráva u kraje shnilá a v nejhlubším místě ani nerostla. Kolem stromy a křoviska. Já jsem tvrdil, že se díky povaze jedná o neoznačenou vodní překážku. Jelikož to bylo v Turecku, tak Franta tvrdil, že je tu jistá pravděpodobnost, že tato super-kaluž vyschne a dropoval jako náhodnou vodu. Děkuji za názor na tuto situaci a jak dlouho je voda náhodná. S těmi kluky z Trutnova si ještě užijeme pravidlové legrace!

Pěkný start do nové sezony!
Jiří

Odpověď na dotaz


Dobrý den Jiří!

Vy jste mi dal, krásně popsáno... :) "Náhodná voda" je jakékoliv dočasné nahromadění vody na hřišti jinde, než ve vodní překážce - tak praví definice. A tohle bude určitě ten případ a Trutnovští dropovali správně bez trestu...
Po silných deštích se často na hřištích drží velké nahromadění vody v některých ďolících a to tak dlouho, že opravdu dojde ke zničení travního porostu. Ale i tak je jasné, že to není povaha vodní překážky ale "dočasné (3 měsíce...? :) nahromadění vody. Takže za mne - free drop!

Já mám start do nové sezony za sebou a byl skvělý - totéž i Vám a díky za trpělivost při čekání na odpověď!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019