Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Měřicí přístroje na turnajích - názor

A A A

Dobrý den!
Dovolím si trochu přilít „Oleje do ohně“ ohledně měřicích zařízení a jejich povolování při hře na turnajích.

Pročetl jsem konečně „Pravidlovou poradnu“ za několik měsíců zpět a mnoho z Vás rezolutně nesouhlasí s použitím měřicích přístrojů při turnajích, včetně autora této poradny.

Já jsem zcela opačného názoru, protože technický pokrok nezastavíme!

Upřímně řečeno si připadám jako za mých mladých let, kdy začínaly kalkulačky a taky nám je ve škole zakazovali a dnes se nikdo nad mnohem dokonalejšími elektronickými přístroji ani nepozastaví.

Osobně považuji použití měřicích přístrojů různých typů za prospěšné a jde konečně o prvek, který nám, obyčejným amatérům, kteří celý den tvrdě pracují, trochu zpříjemní hru a hlavně nás pak, alespoň psychologicky, trochu přiblíží k profíkům, kteří díky měření, znalostem a schopnostem svých „kedíků“ znají délku každé následující rány na „centimetry“ přesně.

Z vlastní zkušenosti vím, že GPS měřicí přístroj moji hru nijak dramaticky nezlepší, to bych musel podstatně více trénovat, na což bohužel nemám čas, ale pohodu při hře, kdy alespoň vím, kolik je to kam metrů to určitě zlepší.

Mnozí namítnou, že to by museli mít měřicí přístroje všichni, aby byla hra spravedlivá, ale pokud nejste „blbý snob“, tak snad není problém říct spoluhráči, který takové zařízení nemá, info o vzdálenosti.

Děkuji za poradnu, i když jsem ji už chválil mnohokrát.
S přátelským pozdravem
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Vlastimile dobrý večer.

Díky za Váš příspěvek do diskuze o měřících přístrojích.
Využiji tohoto momentu pro další šíření osvěty a znovu zopakuji důležitou informaci:
MĚŘÍCÍ PŘÍSTROJE JSOU ZAKÁZÁNY!!!
SOUTĚŽNÍ VÝBOR MŮŽE PRO DANÝ TURNAJ JEJICH POUŽÍVÁNÍ POVOLIT.

Snad se nezlobíte, že jsem k Vašemu názoru připojil znovu důležitou část Pravidla 14-3...

Díky Vám za chválu Poradny a hezkou hru Vlastimile!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019