Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pohnutí míčem? - doplnění

A A A

Dobrý den,
stejně jako většina moc děkuji za opravdu skvělou poradnu.

Měl bych doplňující dotaz k již položenému "pohnutí míčem?" z 31.01.2014 12:36.
Kolikátou hraje hráč ránu?
Pokud hráč na odpališti zvedne míč (po špatné ráně či "promáchnutí"), vrátí jej na týčko a odehraje. Zkrátka nevím, zda se všechny prohřešky sčítají.

Špatný odpal nebo promáchnutí 1., zvednutí míče-jedna trestná 2., opětovné zahrání z týčka 3. plus dvě trestné za hru z nesprávného místa 5.

Přeji hodně sil a času nejen na odpovědi v poradně.

Předem děkuji za odpověď.
Ota Janecký

Odpověď na dotaz


Dobrý večer Oto.
Díky moc za Váš dotaz i za pochvalu poradny!

Vaše otázka se týká dvou rozdílných situací, obě však mají stejný konec a "následek".
Po špatné ráně hráč vrátí míč na týčko a odehraje = Rozhodnutí 18-2a/2, hráč kompletně mine ránou míč, a pak třeba přesune týčko nebo týčko (jak je v rozhodnutí popsáno) zarazí víc do země a odehraje = Rozhodnutí 18-2a/1.
V obou případech je Rozhodnutími situace řešena stejně, jako by se hráč vrátil na odpaliště s jednou trestnou. Takže je hráno "s trestem rány a vzdálenosti". Hráč tedy;
- promáchne, přemístí jakkoliv týčko, znovu natýčkuje a odehraje = rána (promáchnutí), trestná a rána, hraje tedy třetí z odpaliště
- "škrtne" o míč, ten spadne a hráč ho znovu natýčkuje a odehraje = rána, trestná a rána, hraje tedy (stejně jako v případě předchozím) třetí ránu z odpaliště.

Oto snad jsem to popsal dost kvalitně...
Ještě jednou díky za Váš dotaz a hezkou hru, byť to zní v únoru trochu divně! :)




Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »



« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019