obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pohnutí míčem? - doplnění

A A A

Dobrý den,
stejně jako většina moc děkuji za opravdu skvělou poradnu.

Měl bych doplňující dotaz k již položenému "pohnutí míčem?" z 31.01.2014 12:36.
Kolikátou hraje hráč ránu?
Pokud hráč na odpališti zvedne míč (po špatné ráně či "promáchnutí"), vrátí jej na týčko a odehraje. Zkrátka nevím, zda se všechny prohřešky sčítají.

Špatný odpal nebo promáchnutí 1., zvednutí míče-jedna trestná 2., opětovné zahrání z týčka 3. plus dvě trestné za hru z nesprávného místa 5.

Přeji hodně sil a času nejen na odpovědi v poradně.

Předem děkuji za odpověď.
Ota Janecký

Odpověď na dotaz


Dobrý večer Oto.
Díky moc za Váš dotaz i za pochvalu poradny!

Vaše otázka se týká dvou rozdílných situací, obě však mají stejný konec a "následek".
Po špatné ráně hráč vrátí míč na týčko a odehraje = Rozhodnutí 18-2a/2, hráč kompletně mine ránou míč, a pak třeba přesune týčko nebo týčko (jak je v rozhodnutí popsáno) zarazí víc do země a odehraje = Rozhodnutí 18-2a/1.
V obou případech je Rozhodnutími situace řešena stejně, jako by se hráč vrátil na odpaliště s jednou trestnou. Takže je hráno "s trestem rány a vzdálenosti". Hráč tedy;
- promáchne, přemístí jakkoliv týčko, znovu natýčkuje a odehraje = rána (promáchnutí), trestná a rána, hraje tedy třetí z odpaliště
- "škrtne" o míč, ten spadne a hráč ho znovu natýčkuje a odehraje = rána, trestná a rána, hraje tedy (stejně jako v případě předchozím) třetí ránu z odpaliště.

Oto snad jsem to popsal dost kvalitně...
Ještě jednou díky za Váš dotaz a hezkou hru, byť to zní v únoru trochu divně! :)
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018